RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Akcesoria niezbędne do udanej przeprowadzki

Podczas przeprowadzek kluczowym i nieodzownym elementem są wszelakie akcesoria, które pomogą spakować, zabezpieczyć i bezpiecznie przewieźć towar. Nie jest ich wiele, jednak ich poprawne wykorzystanie ułatwi cały proces. Odpowiednie opakowanie rzeczy ma szczególne znaczenie, jeżeli przygotowujemy się do przeprowadzki międzynarodowej.

Przeprowadzka – jakie akcesoria mają znaczenie?

Przygotowując się do przeprowadzki we własnym zakresie, należy wziąć pod uwagę, że dobytek będzie musiał zostać odpowiednio spakowany oraz zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami. Celem przeprowadzenia całego procesu sprawnie powinniśmy przede wszystkim wyposażyć się w kartony oraz pudła. Niezależnie od tego, czy przeprowadzki odbędą się w obrębie kraju, np. przeprowadzki Zgierz – Częstochowa, oczywiste jest, że dobytek nie powinien być wrzucony luzem do samochodu.
Kartony oraz pudła są podstawą, ponieważ to w nich poukładamy wszystkie rzeczy w celu łatwego transportu. Buty, książki, kubki oraz inne przedmioty będą o wiele łatwiejsze w przeniesieniu, jeżeli znajdą się w odpowiednio wymiarowym pudle. Ponadto zabezpieczy to nasz dobytek przed uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą nastąpić podczas samego transportu.
Uzupełnieniem kartonów oraz pudeł będą worki foliowe, które doskonale nadają się do pakowania przedmiotów wykonanych z materiałów, takich jak ręczniki, koce, ubrania.

Jak zabezpieczyć przedmioty przed uszkodzeniem?

Jak nie trudno się tego domyślić, najlepszym rozwiązaniem, aby przetransportować przedmioty kruche ze szkła lub porcelany, jest wykorzystanie folii bąbelkowej. Jeżeli jednak jej nie posiadamy, dobrym substytutem będą wszelkie gazety lub papier pakowy. To rozwiązanie doskonale uchroni cenne przedmioty przed pęknięciem, rozbiciem lub porysowaniem, zwłaszcza gdy chodzi o przeprowadzki międzynarodowe.
Cały proces pakowania nie obędzie się bez grubej taśmy klejącej. Wszelkie kartony należy starannie zakleić, jednak to nie jedyne miejsce, gdzie można ją wykorzystać. Podczas przewozu mebli bardzo ważne jest przyklejenie wszelkich szuflad, aby nie wysunęły się w trakcie transportu, obijając pozostałe przedmioty. Ponadto taśma klejąca może również zostać wykorzystana, aby zabezpieczyć lustro oraz oznaczyć je dużym znakiem X, który poinformuje firmy transportowe, aby ostrożnie się z tym przedmiotem obchodzić.


PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
lodzrutkowski@gmail.com
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.