RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Czego powinniśmy dopilnować, zanim przeprowadzimy się za granicę?

Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd do innego kraju – powodem jest zazwyczaj nowa, lepsza praca, możliwość studiowania wymarzonego kierunku, związek z osobą innej narodowości lub po prostu chęć zmiany otoczenia. Taka przeprowadzka to niestety zazwyczaj duży stres, przez co łatwo o czymś zapomnieć. Co musimy załatwić, zanim przeniesiemy się za granicę?

Przygotowanie dokumentów

Nieważne, czy wyjeżdżamy jedynie na rok lub dwa, czy też nie planujemy już powrotu do kraju – przeprowadzki międzynarodowe wiążą się m.in. z formalnościami. Musimy przede wszystkim upewnić się, że nasze najpotrzebniejsze dokumenty są aktualne. Jeśli tuż przed wyjazdem okaże się, że np. paszport wymaga wymiany, możemy nie zdążyć ze złożeniem wniosku. Warto też na wszelki wypadek zrobić kserokopie dowodu osobistego, prawa jazdy oraz polisy ubezpieczeniowej.
Może się okazać, że dodatkowo za granicą będziemy potrzebować np. zaświadczenia o niekaralności, aktu urodzenia, aktu ślubu itd. Upewnijmy się zatem, że zgromadziliśmy wszystko, co niezbędne.

Zgłoszenie wyjazdu i rezygnacja z umów

Stosowny organ meldunkowy musi zostać poinformowany o naszej przeprowadzce – taki obowiązek obejmuje wszystkie wyjazdy, których czas trwania przekracza 3 miesiące. Konieczne może być także wybranie się do niektórych urzędów. Otrzymywane regularnie świadczenia muszą zostać wstrzymane, kiedy przenosimy się do innego kraju, dlatego należy to zgłosić.
Pamiętajmy o tym, że przed przeprowadzką powinniśmy wypowiedzieć umowy z dostawcami wszelkich usług, jak chociażby internetu czy telewizji. Również umowy z gazownią czy elektrownią muszą zostać zerwane. Nie pomijamy także właściciela naszego obecnego mieszkania, jeśli takowe wynajmujemy.

Spakowanie rzeczy

To oczywiście podstawa, jednak nie możemy lekceważyć tego, jak istotne jest przygotowanie rzeczy, które zamierzamy zabrać ze sobą. Wyjazd na stałe to duże wyzwanie, dlatego warto wynająć firmę przeprowadzkową, która pomoże nam w spakowaniu naszego dobytku i odpowiednim zabezpieczeniu go przed podróżą. Przeprowadzki Zgierz i nie tylko będą dzięki temu znacznie wygodniejsze.


PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
lodzrutkowski@gmail.com
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.