RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Jak nie przeprowadzać się sentymentalnie?

Przeprowadzki teoretycznie nie powinny być dla nas trudne. Wystarczy przewieźć meble i przedmioty codziennego użytku z punktu A do B. Ludzie są jednak sentymentalni i przywiązują się nie tylko do innych osób lub zwierząt, ale także do rzeczy i miejsc. Jeśli mieszkaliśmy w danym mieszkaniu lub domu przez kilka lat i wiążemy z nim wiele wspomnień (zarówno tych przyjemnych, jak i przykrych), ciężko przeprowadzić się z dnia na dzień.

Rozwodzenie się nad sentymentami nie jest to jednak najlepszym podejściem i może ono przysporzyć nam wielu problemów lub dodatkowych kosztów. Warto więc wiedzieć, jak podejść do tematu ze zdrowym rozsądkiem i nie popełniać błędów. Zatrudnij również specjalistów oferujących m.in. profesjonalne przeprowadzki Zgierz lub usługi w wielu innych lokalizacjach. Pełen zakres możliwości znajdziesz na stronie Przeprowadzki-Lodz.pl. Zapraszamy po kilka przydatnych wskazówek.
Zrób listę niezbędnych przedmiotów
Zacznij od najważniejszej rzeczy – planowania. Przeprowadzki rzadko organizowane są z dnia na dzień i zazwyczaj mamy dużo czasu na to, by przygotować listę rzeczy, które musimy ze sobą zabrać.

Posiadasz spisaną i pogrupowaną listę przedmiotów? Można powiedzieć, że najprostszy krok jest za tobą. Warto już na tym etapie wykreślać rzeczy, których zwyczajnie nie potrzebujesz. Skoro masz czas, spróbuj je sprzedać lub rozdać osobom potrzebującym.

Następny etap będzie bez dwóch zdań trudniejszy. Chodzi o wyrzucenie rzeczy, których zwyczajnie nie używamy. Jak to zrobić, by mieć pewność, że podejmowania decyzja jest słuszna? Dowiesz się tego z kolejnego akapitu w dalszej części tekstu.
Jak często używasz tych przedmiotów?
Chyba każdy chociaż raz w życiu wyciągając stary sweter lub dawno nieużywane szklanki, zaczął zastanawiać się, kiedy ostatni raz z nich korzystał. Zadaj sobie to pytanie przy wszystkich przedmiotach i odpowiedz szczerze. Jeśli w ciągu dwóch ostatnich lat był to jeden raz i nie jesteś w stanie dokładnie przypomnieć sobie okoliczności lub wydaje CI się, że będziesz tego używać, to niestety jesteś w błędzie. Wyrzuć taki przedmiot lub postaw go obok śmietnika – ewentualnie spróbuj sprzedać, jeśli ma on jakąkolwiek wartość rynkową. Im mniej starych rzeczy zabierzesz ze sobą do nowego mieszkania/domu, tym lepiej.
Czy to naprawdę jest Twoja pamiątka?
To pamiątka po wakacjach/dziadku/wujku/przyjacielu/mężu/żonie. Wszyscy posiadamy takie rzeczy w swoich domach. Należy jednak pamiętać, że wspomnienia możemy przypisać do każdego przedmiotu. Jeśli więc posiadasz karton lub nawet kilka pudełek z taką zawartością, warto podejść do tematu ze zdrowym rozsądkiem, np. zostawiając tylko jeden mały gadżet.

Pamiętaj, że mimo wszystkich ww. informacji, najważniejsze jest konsekwentne działanie. Nie odkładaj obowiązków na później i zacznij pracować już dziś. Skontaktuj się ze specjalistami z Przeprowadzki-Lodz.pl i ustal szczegóły realizacji zlecenia. Przeprowadzki Zgierz to jedynie niewielka część dostępnych możliwości.PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
lodzrutkowski@gmail.com
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.