RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Jak spakować ubrania podczas przeprowadzki?

Nie da się ukryć, że bardzo często podczas przeprowadzki najwięcej czasu spędzamy na spakowaniu wszystkich ubrań. Tych przez lata możemy zgromadzić bardzo wiele, a dużo miejsca zajmują już same kurtki zimowe czy buty. Jak w takim razie skutecznie i bezpiecznie zapakować odzież?

Przeprowadzka – segregacja rzeczy

Powodów do przeprowadzki może być wiele – zarówno likwidacja mieszkań Łódź, jak i zwyczajna chęć znalezienia bardziej przestronnego lokum. Często podejmujemy też po prostu decyzję o zamieszkaniu z partnerem. Bez względu na to, jaka motywacja nami kieruje, przed przenosinami musimy poświęcić szczególną uwagę ubraniom, które planujemy spakować.
To doskonała okazja, żeby zrobić szczegółowy przegląd szafy. Możemy wreszcie pozbyć się bluzek czy spodni, w których już od dawna nie chodzimy albo które są po prostu nieudanym zakupem czy prezentem. Tym sposobem będziemy mieli znacznie mniej do pakowania, a także bezproblemowo zmieścimy się w nowym mieszkaniu, bez względu na metraż.

W co zapakować ubrania podczas przeprowadzki?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że spakowanie odzieży nie sprawia najmniejszych problemów – wystarczy wrzucić wszystko do worka. Takie rozwiązanie ma jednak wady, na dodatek dosyć spore. Worek – czy to plastikowy, czy materiałowy – może się przypadkiem uszkodzić podczas transportu, co sprawi, że do środka przedostaną się zabrudzenia. Ponadto przenoszone w ten sposób ubrania będą później bardzo pogniecione.
Dlatego, podobnie jak w przypadku reszty przedmiotów, warto umieścić ubrania w kartonie. Są pojemne, lekkie, a przy tym pozwalają na złożenie materiału w taki sposób, by później wystarczyło już tylko przeniesienie ubrań na wieszaki. Dodatkowo kartony są całkiem wytrzymałe – raczej nie ma możliwości, by którykolwiek z nich pękł np. podczas wyjmowania z samochodu.
Jedynym wyjątkiem od reguły są takie elementy, jak garnitury, garsonki czy eleganckie żakiety. Te, ze względu na wykorzystanie drogich, delikatnych tkanin, potrzebują szczególnej ochrony – warto zatem spakować je do specjalnie do tego przeznaczonych pokrowców.


PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
lodzrutkowski@gmail.com
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.