RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Przeprowadzka – jak spakować książki?

Przeprowadzka to dla wielu z nas bardzo stresujące wydarzenie. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy nasz dobytek, który ma zostać przewieziony do nowego miejsca, to nie tylko podstawowe artykuły codziennego użytku, ale także rzeczy, które bardzo lubimy. Najlepiej zrozumie to każdy książkoholik – jak przewieźć cenne dla nas tomy w taki sposób, by nie zostały one uszkodzone? Oto kilka porad, które pomogą w bezpieczny sposób zabezpieczyć książki podczas przeprowadzki.

Przygotowanie książek do przeprowadzki

Zanim jeszcze przystąpimy do pakowania, powinniśmy zwrócić uwagę na to, które rzeczy chcielibyśmy ze sobą zabrać. Bywa bowiem i tak, że nawet wśród ukochanych zbiorów książkowych znajdą się takie egzemplarze, z którymi chcielibyśmy się w danym momencie rozstać. W tym celu należy sprawdzić ofertę grup sprzedażowych i wystawić tam także i swoje książki. Można również zapytać pobliską bibliotekę czy dom samotnej matki o to, czy przyjmują dane publikacje. Im mniej przedmiotów będziemy pakować, tym prostszy okaże się cały proces.

Zabezpieczenie książek

Jeżeli podjęliśmy decyzję, które książki zabieramy ze sobą – teraz czas na ich odpowiednie zabezpieczenie. Pakowanie nie jest wcale rzeczą trudną, jednak trzeba kierować się kilkoma prostymi zasadami. Książki z natury są ciężkie, dlatego lepiej unikać używania dużych, pojemnych pudeł. Lepszą opcją są niewielkie kartony, ale w zwiększonej liczbie. Przenoszenie okaże się wtedy prostsze i nie nadwyrężymy przy tym naszego zdrowia. Wolne przestrzenie wypełniamy papierem bądź folią bąbelkową.

Wybór odpowiedniego transportu

Niezależnie od tego, czy interesują nas przeprowadzki międzynarodowe, czy krajowe, w obu tych przypadkach powinniśmy odpowiednio dobrać firmę transportową. Usługa ta powinna być wykonana profesjonalnie, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Cena transportu zależna jest najczęściej od liczby godzin, na jakie chcemy wypożyczyć samochód. Wcześniej warto więc sprawdzić, ile trwa trasa między wyznaczonymi punktami, np. przeprowadzki Zgierz a Warszawa. Międzynarodowe trasy są zazwyczaj ustalane indywidualnie między firmą a klientem.


PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
przeprowadzki@przeprowadzki-lodz.pl
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.