RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Przeprowadzka – ile to kosztuje?

Na przeprowadzkę składa się wiele czynności, wśród których możemy wyróżnić pakowanie, przenoszenie, przewożenie oraz montaż. Cały proces, jeżeli nie zostanie odpowiednio zorganizowany, jest w stanie pochłonąć bardzo wiele czasu oraz energii. Dla osób, które nie mają doświadczenia, nierzadko lepszym wyjściem jest najęcie firmy, która wszystkim się zajmie. Ma to szczególne znaczenie, gdy planujemy przeprowadzki międzynarodowe.

Przeprowadzki bez najmu firmy – wady i zalety

Na pierwszy rzut oka przeprowadzka nie wydaje się niczym więcej jak przewiezieniem swojego dobytku z punktu A do punktu B. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się samodzielnie zająć całym procesem, począwszy od spakowania, na montażu mebli kończąc. Zdecydowanie pozwala to na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniężnej, jednak czy naprawdę warto?
Wyzwaniem, jakie pojawia się na samym początku, jest znalezienie pomocy oraz dużego samochodu. Z reguły pierwszy element nie sprawia większych trudności, jednak odpowiednie auto może stanowić problem. Większość samochodów osobowych nie jest dostosowana do tego, aby przewozić ciężkie meble. Przeładowanie samochodu może spowodować jego uszkodzenie, natomiast zdecydowanie się na odbycie więcej niż jednego kursu skutkować będzie większą ilością paliwa.
Przeprowadzka w dzień lub dwa w obrębie tego samego miasta nie jest możliwa, natomiast jeżeli w grę wchodzą przeprowadzki międzynarodowe, to należy od razu odpuścić i znaleźć odpowiednią firmę. Ponadto bardzo ważnym argumentem przemawiającym za wynajmem firmy przeprowadzkowej jest doświadczenie. Przewożenie przedmiotów powinno odbywać się wedle określonego planu, mającego na uwadze bezpieczeństwo całej operacji.

Korzyści z najmu firmy

Firmy transportowe nie tylko posiadają doświadczoną kadrę, ale również procedury dotyczące tego, jak sprawnie wykonać zlecenie. Jeżeli skorzystamy z usług firmowych, będziemy musieli oczywiście zapłacić. Wiele firm wyznacza cennik w zależności od pewnych czynników, takich jak pojemność auta, rodzaj przewożonego materiału, odległość do pokonania, liczba zaangażowanych w zlecenie pracowników.
Nie jest niczym dziwnym, że np. przeprowadzki Zgierz–Łódź, będą tańsze niż Zgierz-Poznań, ponieważ czas pracy, jaki firma musi poświęcić poszczególnemu klientowi, jest krótszy. Niemniej jednak kompleksowa obsługa warta jest swojej ceny, ponieważ usługi, jakie są świadczone, często uwzględniają pakowanie, rozlokowanie w nowym miejscu, montaż itp. Ponadto większość firm jest w stanie zaoferować ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu krajowym i międzynarodowym. Oznacza to, że transportowany towar podlega ubezpieczeniu w przypadku jego uszkodzenia lub utraty.


PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
przeprowadzki@przeprowadzki-lodz.pl
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.