RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Przeprowadzki w zimie – jak radzić sobie z trudnymi warunkami?

Emocje towarzyszące uczestnikom przeprowadzki mogą być spotęgowane przez okres, w którym będzie ona realizowana. Gdy temperatury są wysokie, a dni słoneczne i stosunkowo długie, mniej przejmujemy się dyskomfortem lub bezpieczeństwem wyposażenia podczas przenoszenia i przewozu.

Problem może pojawić się w momencie, w którym za oknem pojawia się regularnie padający śnieg, stale towarzyszący półmrok i mróz. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Spieszymy z pomocą i odpowiedziami, by nikt więcej nie musiał bać się przeprowadzki w okresie zimowym.
Zawsze dbaj o zabezpieczenia i izolację
Nie trzeba być doświadczonym specjalistą, by wiedzieć, że drewniane meble (lub wykonane z płyty meblowej), elektronika i papier, nie lubią wilgoci. Sprzęt elektroniczny dodatkowo źle reaguje na minusowe temperatury (zwłaszcza baterie i akumulatory). Należy zatem maksymalnie odizolować urządzenia i delikatne meble lub książki od szkodliwych czynników. Jak to zrobić? Przy pomocy gąbki zabezpieczającej, kartonów i folii stretch.

Nie żałuj ochrony i izolacji. Lepiej mieć pewność, że śnieg nie przedostanie się do wnętrza kartonów lub pakunku. Wilgoć może spowodować nieodwracalne zmiany lub uszkodzenia w naturalnym drewnie, delikatnym papierze, czy inteligentnych układach elektronicznych. Nie stawiaj ich zatem na ziemi, tylko przenoś od razu z mieszkania/lokalu do auta.

Przeprowadzki Bieszczady w zimie mogą być nieco trudniejsze niż w pozostałe lokalizacje (np. do Warszawy, czy nawet Trójmiasta). Dlaczego? Ponieważ jest to region, w którym zimy są dużo bardziej intensywne, niż w innych częściach kraju. Oznacza to, że przewoźnicy będą musieli konfrontować się z niższymi temperaturami powietrza, większą ilością śniegu/lodu, wiatrem, nierównościami terenu itp.
Zdaj się na ekspertów
Profesjonaliści są przygotowani na wszystkie przeciwności losu. Dysponują wiedzą na temat pakowania i zabezpieczania książek, mebli i elektroniki, by wilgoć nie stanowiła dla nich problemu. Dodatkowo są wyposażeni w odpowiednie narzędzia, które pomogą chronić przedmioty podczas pakowania, przewozu i rozpakowywania mienia.
O czym pamiętać podczas samodzielnej przeprowadzki?
Decydujesz się jednak na samodzielną przeprowadzkę? Nie zapomnij o tym, by dostosować pojazd do warunków atmosferycznych i zadbać o odpowiednią odzież. Przechodząc wielokrotnie z mieszkania do auta, narażasz się na częste zmiany temperatur, co może prowadzić do pogorszenia samopoczucia. Dodatkowo praca na mrozie prowadzi do wielu niebezpieczeństw, typu upadek, czy odmrożenie dłoni. Ciepła kurtka, szalik, czapka, rękawiczki, odpowiednie buty i zimowe opony to podstawa, bez której lepiej nie zaczynać pracy i podróży.

Chcesz mieć pewność, że wszystko będzie w porządku? Zapytaj firmę organizującą przeprowadzki Bieszczady o ubezpieczenie mienia na okoliczność wypadku/zniszczenia przewożonych przedmiotów. Wszystkie odpowiedzi otrzymasz od specjalistów z Przeprowadzki-Lodz.pl. Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nimi celem ustalenia szczegółów i podjęcia współpracy. Nie pożałujesz swojej decyzji.PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
lodzrutkowski@gmail.com
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.