RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » BLOG

Przewóz delikatnych przedmiotów – zabezpiecz je we właściwy sposób?

Większość osób obawia się transportu mebli – zwłaszcza gdy nie można ich rozmontować. Zapominają oni jednak o problemach z delikatnym asortymentem, do którego zaliczamy m.in. porcelanę, lustra, czy obrazy. Jak radzić sobie z nimi podczas przewozu do nowego miejsca zamieszkania? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zabezpieczeń komponentów.

Nie zapominaj o tym, że niezależnie, czy chodzi o przeprowadzki Bieszczady z drugiego końca kraju, czy o zmianę mieszkania w obrębie tego samego miasta – ilość zagrożeń jest podobna. Warto jednak pamiętać, że im dłuższa podróż, tym więcej okazji stwarzających zagrożenie dla mało wytrzymałych przedmiotów.
Porcelana, szkło i gipsowe figurki
Owinięcie filiżanek, szklanek i dzieł sztuki gąbką oraz folią, nie zapewni im ochrony podczas podróży – zwłaszcza gdy na drodze występuje wiele nierówności. Kruche ścianki mogą ulec zniszczeniu, dlatego należy usztywnić je ze wszystkim stron – zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Najlepiej w tym celu wykorzystać specjalne pianki transportowe o niewielkim rozmiarze, granulat styropianowy, czy stare gazety. Dzięki temu drgania nie będą miały destrukcyjnego wpływu na cienką porcelanę, czy szklane i gipsowe wyrobów.
Lustra, witraże lub szyby
Lustra i podobne do nich elementy wyposażenia najlepiej zabezpieczyć kierując się kilkoma krokami. Pamiętaj, by:
- owinąć lustro miękkim materiałem (np. kocem lub dużym ręcznikiem);
- kilkukrotnie owinąć pakunek folią bąbelkową (im więcej warstw, tym lepiej);
- umieścić wszystko w kartonowym pudełku;
- wypełnić wolne przestrzenie miękkim materiałem (folią, gazetami, ścinkami tkanin, granulatem styropianu lub specjalnymi piankami transportowymi);
- zakleić pudełko;
- oznakować je naklejką „Uwaga, szkło!”.

Na wszelki wypadek nie stawiaj kartonu na twardym podłożu. Umieść pod nim ręcznik, koc, kołdrę lub kilka warstw starej odzieży.
Obrazy, czyli sztuka w aucie
Przewóz dzieł sztuki to duży stres. Obrazy są delikatne i nie zawsze możemy pozwolić sobie na oddzielenie płótna od ramy. Jak zatem należy działać?
Gdy możesz oddzielić płótno od ramy
Sklepy z wyposażeniem artystycznym dysponują specjalnymi kartonowymi tubami, w których można bezpieczne transportować płótna obrazów. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, lecz należy upewnić się przed zakupem, że karton jest odpowiednio gruby i sztywny.
Gdy nie możesz oddzielić płótna od ramy
Stosuj tę samą technikę zabezpieczeń, co przy lustrach. Owiń jednak obraz w pierwszej kolejności szarym papierem, by chropowata powierzchnia koca lub ręcznika nie zniszczyła powierzchni obrazu.
Pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu
Obrazy, rzeźby, figurki i zabytki potrafią być niezwykle cenne dla kolekcjonerów. Są oni w stanie zapłacić wiele za twór lub przedmiot pochodzący od konkretnego artysty, lub z określonej epoki. Jeżeli w Twojej kolekcji znajdują się takie dzieła, poinformuj o tym osobę odpowiedzialną za transport. Jeśli istnieje taka możliwość, skorzystaj z usługi dodatkowego ubezpieczenia.

Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, iż przeprowadzki Bieszczady nie muszą być straszne. Wystarczy mieć do nich zdrowe i racjonalne podejście. Kontakt z firmą Przeprowadzki-Lodz.pl jest jedną z tych decyzji, z którą nie warto zwlekać. Zrób to już dziś i ustal szczegóły.PORADY

Jak zaplanować
przeprowadzkę?

Planowanie przeprowadzki, mimo trudności, przynosi wymierne korzyści podczas relokacji która pozwala na redukcję czasu pracy

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
lodzrutkowski@gmail.com
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.