RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » Porady » W co zapakować odzież, jak zdemontować meble i zabezpieczyć sprzęt elektroniczny?

PORADNIK PRZEPROWADZKOWY

W CO ZAPAKOWAĆ ODZIEŻ, JAK ZDEMONTOWAĆ MEBLE I ZABEZPIECZYĆ SPRZĘT ELEKTRONICZNY?

Porady które wam przekazujemy w tej częsci poradnika dotyczą głównie kwestii pakowanania odzieży a także zabezpieczenia sprzętu RTV. Dodatkowo wskazujemy na co zwrócić uwage przy montażu i demontazu mebli. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

  • By zmniejszyć ilość kartonów zużytych do pakowania, warto odzież, kołdry, poduszki i koce spakować do dużych, odpowiednio wytrzymałych worków foliowych. Idealne są tutaj grube, nieprzezroczyste worki na śmieci. Są one z pewnością tańsze, niż kartonowe pudła.
  • Drogie i eleganckie ubrania, np. garsonki i garnitury, powinny być transportowane w sposób, który zapobiegnie zagnieceniom materiału. Jeśli posiadamy dużą ilość garderoby tego typu, warto zainwestować w specjalny karton-szafę do przewozu na wisząco. Takie kartony zamówić można np. w firmie Rutkowski Przeprowadzki.
  • Meble przed transportem należy odpowiednio zabezpieczyć. Trzeba wyjąć z nich wszystkie półki, a następnie zamknąć drzwiczki oraz szuflady i zakleić je taśmą klejącą, by nie owarzyły się w trakcie przewozu. Meble warto także zabezpieczyć dodatkowo folią stretch. Można zrobić to indywidualnie lub o zabezpieczenie poprosić ekipę przeprowadzkową.
  • Jeśli konieczny jest całkowity demontaż mebla, po zdemontowaniu wszystkie pozostałe śrubki i wkręty należy zapakować do niewielkiej torebki i przewozić razem z meblem, z którego pochodzą. Można także odpowiednio oznaczyć każdą część mebla, by wiedzieć potem gdzie powinna znaleźć się dana drewniana płyta. Jeśli posiadamy do rozkręcenia skomplikowany i duży mebel, warto o demontaż poprosić pracowników firmy przeprowadzkowej, którzy zrobią to szybko i kompetentnie.
  • Przed przetransportowaniem komputera lub laptopa warto najpierw, na wszelki wypadek, skopiować wszystkie najważniejsze dane na płytę, wymienny dysk lub pamięć USB. Gdyby coś stało się z naszym sprzętem, zawsze będziemy mogli odtworzyć najważniejsze informacje.
  • Sprzęt elektroniczny najlepiej zapakować do oryginalnych pudeł, jeśli tylko takie posiadamy. Warto także pamiętać, by wszystkie kable, przewody i piloty przewożone były razem z odpowiednim sprzętem, do którego należą.

Karton - szafa do przeprowadzek

Specjalny karton-szafę do przewozu na odzieży na wisząco.

transport odzieży w kartonie

Odzież na wieszakach zawieś na specjalnym metalowym drążku. Następnie zamknij karton, a jago brzegi zaklej starannie taśmą klejącą.

Sprawdź inne porady:

OFERTA

Transport pianin

Sprawdź naszą pełną ofertę - realizujemy zarówno usługi przeprowadzkowe jak i transportowe dla klientów indywidualnych oraz firm

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
przeprowadzki@przeprowadzki-lodz.pl
42 659 01 17 501 781 201