RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » Porady » Jak zapakować talerze, szklanki i inne łatwo tłukące się przedmioty?

PORADNIK PRZEPROWADZKOWY

JAK ZAPAKOWAĆ TALERZE, SZKLANKI I INNE ŁATWO TŁUKĄCE SIĘ PRZEDMIOTY?

Chcąc zapakować talerze, szklanki czy filiżanki najpierw koniecznie trzeba przygotować odpowiednie materiały. Z całą pewnością przydadzą się tu stare gazety (lub specjalny papier pakunkowy), taśma klejąca i folia bąbelkowa. Najlepsza do pakowania jest oczywiście folia bąbelkowa, jednak jeśli akurat nie mamy jej pod ręką, można posłużyć się gazetą lub papierem. Każdy talerz czy szklankę należy opakować osobno, owijając go bardzo dokładnie. Talerze w kartonie ustawiamy pionowo, jeden obok drugiego. Podobnie ustawiamy również szklanki. Warto jednak pakować talerze i szklanki do osobnych kartonów lub talerze na spód a szklanki na wierzch (podstawową zasadą przy pakowaniu jest bowiem układanie przedmiotów cięższych na spodzie, a lżejszych na wierzchu). Wolną przestrzeń pomiędzy naczyniami wypełniamy pogniecionymi kawałkami gazet tak, by naczynia stały stabilnie i nie przewracały się wewnątrz kartonu. Na koniec nie można także zapomnieć o opisaniu kartonu np. słowami „uwaga szkło!”.

Pakowanie talerzy

Pakując np. talerze przygotuj kilkanaście przyciętych kawałków filii bąbelkowej, o wymiarach większych niż pakowany przedmiot. Każdy talerz czy szklankę należy opakować osobno.

Zabezpieczanie talerzy folią bąbelkową

Zawiń szczelnie talerz folią bąbelkową, a brzegi zaklej taśmą klejącą.

Zabezpieczenie szklanek do przeprowadzki

Szklanki i kubki najlepiej owinąć w niepotrzebne już gazety. Do pakowania doskonale nadają się strony ze zwykłych gazet codziennych.

Talerze zapakowane w kartonie

Zapakowane talerze i szklanki ustaw w kartonie, a wolną przestrzeń wypełnij pogniecionymi kawałkami gazet.

Innym łatwo tłukącym się i praktycznie niezbędnym w każdym domu przedmiotem jest lustro. Do pakowania tutaj również przyda się taśma klejąca, folią bąbelkowa ewentualnie gazety i folia stretch. Warto na początku zakleić lustro taśmą klejącą, tworząc dwa paski łączące przeciwległe rogi (w kształcie litery „x”). Następnie brzegi lustra zabezpieczamy gazetą i owijamy całość folią stretch lub od razu starannie zabezpieczamy lustro folią bąbelkową i zaklejamy raz jeszcze taśmą tak, by folia się nie rozwinęła. Tak zapakowane lustro pracownicy firmy przeprowadzkowej umocują na samochodzie i z całą pewnością dowiozą bezpiecznie na miejsce przeznaczenia.

Sprawdź inne porady:

OFERTA

Transport pianin

Sprawdź naszą pełną ofertę - realizujemy zarówno usługi przeprowadzkowe jak i transportowe dla klientów indywidualnych oraz firm

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
przeprowadzki@przeprowadzki-lodz.pl
42 659 01 17 501 781 201