RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » Porady » Jak zaplanować przeprowadzkę i wybrać firmę przeprowadzkową?

PORADNIK PRZEPROWADZKOWY

JAK ZAPLANOWAĆ PRZEPROWADZKĘ I WYBRAĆ FIRMĘ PRZEPROWADZKOWĄ?

Planowanie przeprowadzki zazwyczaj rozpoczyna się od ustalenia orientacyjnego terminu transportu. Niekiedy jest on narzucony okolicznościami zewnętrznymi, takimi jak koniec okresu wynajmu mieszkania czy biura. W przeważającej większości jednak klienci indywidualni mają pewne pole manewru w tym zakresie. Ustalając termin transportu warto więc pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim jeśli pracujemy, upewnijmy się, że w zaplanowanym przez nas dniu będziemy mogli wziąć wolne w pracy. Dobrze jest także wziąć kilka dni wolnego przed samą przeprowadzką, by spokojnie się do niej przygotować. Ponadto, sprawdźmy, czy wybrana przez nas data nie koliduje z innymi, zaplanowanymi wcześniej wydarzeniami. Dodatkowo (i jest to najbardziej istotna kwestia), planujmy z dużym wyprzedzeniem. Wtedy będziemy mieli pewność, że ustalony przez nas termin nie został już zarezerwowany w firmie przeprowadzkowej przez kogoś innego. Warto także pamiętać o tym, że firmy przeprowadzkowe największe oblężenie przeżywają w weekendy.

Przygotowanie przeprowadzki

Podstawowe materiały do zabezpieczenia mebli przed przeprowadzką: taśma klejąca , kartony z tektury pięciowarstwowej oraz folia stretch.

Gdy wiemy już kiedy, musimy zastanowić się jak, czyli jaką firmę przeprowadzkową wybrać. Pomocne okazują się tu opinie znajomych, gazety i internet. Po pierwsze jednak musimy zastanowić się na tym czego oczekujemy od firmy przeprowadzkowej. Ponadto przy wyborze warto kierować się tym ile czasu dana firma istnieje na rynku, jakimi samochodami dysponuje, jakich informacji udziela na swojej stronie internetowej (czy na stronie jest np. galerię zdjęć) i referencje jakich firm posiada. Cena świadczonych usług nie powinna być tu jedynym kryterium wyboru, choć konkurencyjność cenowa na pewno stanowi istotny element.

Po wyborze firmy przeprowadzkowej , kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z firmą i zarezerwowanie terminu. Najlepiej zrobić to z miesięcznym wyprzedzeniem. Eksperci z firmy przeprowadzkowej takiej jak np. Rutkowski Przeprowadzki wycenią całość usługi telefonicznie lub za pośrednictwem swojego przedstawiciela handlowego, który dokona oględzin relokowanego mieszkania lub biura. Pracownicy firmy przeprowadzkowej wyjaśnią także wszystkie kwestie związane z pakowaniem, demontażem mebli i transportem oraz w zależności od potrzeb, dostarczą kartony i materiały zabezpieczające. Gdy posiadamy już niezbędne informacje i mamy zarezerwowany termin, pozostaje spokojnie pakować się i oczekiwać na przeprowadzkę.

Sprawdź inne porady:

OFERTA

Transport pianin

Sprawdź naszą pełną ofertę - realizujemy zarówno usługi przeprowadzkowe jak i transportowe dla klientów indywidualnych oraz firm

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
przeprowadzki@przeprowadzki-lodz.pl
42 659 01 17 501 781 201