RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.Strona główna » Porady » Jak bezpiecznie przetransportować rośliny?

PORADNIK PRZEPROWADZKOWY

JAK BEZPIECZNIE PRZETRANSPORTOWAĆ ROŚLINY?

Jeśli w planach mamy przeprowadzkę, a nasze dotychczasowe mieszkanie przypomina ogród botaniczny lub ogromną kwiaciarnię, z pewnością powinniśmy skorzystać z kliku cennych wytycznych i odpowiednio przygotować nasze roślin do transportu. Po pierwsze, dokładnie obejrzyjmy każdą z roślin, by przekonać się jaka jest jej kondycja i czy ewentualnie nie zaatakowały jej jakieś szkodniki czy choroby. Szkodniki mogłyby bowiem w trakcie transportu, gdy wszystkie kwiaty będą stały razem, rozprzestrzenić się również na inne rośliny.

Po drugie, jeśli posiadamy kwiaty w wyjątkowo cennych, ciężkich, starych lub ozdobnych donicach, warto zastanowić się nad przesadzeniem roślin w plastikowe, nietłukące się i lekkie doniczki. Jest to jednak zasadne tylko wtedy, gdy planujemy naprawdę długą, np. międzynarodową przeprowadzkę lub gdy stare doniczki są szczególnie nieporęczne. Dodatkowo pamiętajmy, by nie podlewać i nie nawozić roślin w przeddzień przeprowadzki. Ziemia kwiatów powinna być sucha. Nie można jednak zapomnieć o nawodnieniu roślin bezpośrednio po transporcie.

Przygotowanie roślin do transportu

Materiały niezbędne do zabezpieczenia roślin przed transportem: karton z tektury pięciowarstwowej, taśma klejąca, filie stretch oraz folia bąbelkowa.

Gdy sprawdziliśmy już stan naszych roślin i rozważyliśmy przesadzenie ich do innych doniczek, czas na pakowanie. Mniejsze kwiaty możemy bez problemu zmieścić do kartonu. Należy owinąć je papierem i ustawić na dnie pudła tak, by doniczki stały stabilnie. Wolną przestrzeń pomiędzy doniczkami wypełniamy gazetą. Karton, jeśli tylko jest taka możliwość, najlepiej pozostawić otwarty. koniecznie jednak trzeba go podpisać. Przy większych roślinach natomiast, wystarczy zabezpieczyć doniczkę, by ziemi nie wysypała się w trakcie transportu. Najlepiej owinąć ją workiem foliowym. Warto pamiętać także, by w przypadku roślin mocno rozgałęzionych, przywiązać wystające gałęzie, które mogłyby złamać się w trakcie transportu.

Tak zapakowane kwiaty gotowe są do przeprowadzki. O odpowiednie umocowanie ich i zabezpieczenie na kontenerze samochodu na pewno zadba ekipa przeprowadzkowa. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by jak najbardziej ograniczyć wpływ warunków atmosferycznych na nasze rośliny (pamiętajmy, że rośliny nie wytrzymają długo np. przy temperaturze bliskiej OᵒC). Powinny być wynoszone jako ostatnie i wnoszone jako pierwsze do nowego lokum. Po wniesieniu kwiatów ustawmy je w najbardziej dogodnych temperaturowo i oświetleniowo miejscach i pozwólmy im się zaklimatyzować. Jeśli zastosowaliśmy się do wcześniejszych wskazówek, rośliny szybko przyzwyczają się do nowego miejsca i będą cieszyć nas jeszcze długie lata.

Podsumowanie:
  • Sprawdź kondycję kwiatów pod kątem ewentualnych chorób i szkodników
  • Zastanów się nad przesadzeniem roślin w nietłukące się, lekkie, plastikowe doniczki
  • Nie podlewaj i nie nawoź roślin bezpośrednio przed przeprowadzką, pamiętaj o podlaniu ich po transporcie
  • Małe rośliny owijamy w papier i ustawiamy stabilnie na dnie kartonu. Wolne miejsce w pudle wypełniamy gazetą, a karton podpisujemy
  • Przy dużych roślinach zabezpieczamy doniczkę, by nie wysypała się z niej ziemia
  • W przypadku roślin mocno rozgałęzionych należy przywiązać wystające gałęzie
  • Ograniczamy wpływ warunków atmosferycznych – kwiaty są wynoszone jako ostatnie, wnoszone pierwsze
  • Po przeprowadzce kwiaty stawiamy w dogodnych temperaturowo i oświetleniowo miejscach
Sprawdź inne porady:

OFERTA

Transport pianin

Sprawdź naszą pełną ofertę - realizujemy zarówno usługi przeprowadzkowe jak i transportowe dla klientów indywidualnych oraz firm

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
przeprowadzki@przeprowadzki-lodz.pl
42 659 01 17 501 781 201