RUTKOWSKI

BO MY PRZEPROWADZAMY NAJLEPIEJ

Planując przeprowadzkę, warto zlecić ją profesjonalistom. Siłą naszej firmy jest ponad dwudziestoletnia tradycja i nastawienie na ciągły rozwój. Nie boimy się nowych wyzwań i nietypowych zleceń. Nasze kompetencje sprawdziły się w praktyce, co potwierdzają tysiące zadowolonych klientów.PORADNIK PRZEPROWADZKOWY

JAK SPAKOWAĆ RZECZY DO KARTONÓW?

Przede wszystkim należy dobrze przygotować się do pakowania. Stare kartony z piwnicy i podręczna taśma klejąca zdecydowanie nie wystarczą. Jeśli chcemy, by nasz dobytek bezpiecznie dotarły do nowego lokum, zadbajmy o to by kartony były wytrzymałe, najlepiej z pięciowarstwowej tektury o wysokiej gramaturze. Powinniśmy kupić także solidną, grubą taśmę klejącą oraz folię bąbelkową. Rzeczy te bez trudu można nabyć w specjalistycznych sklepach lub w firmie przeprowadzkowej Rutkowski Przeprowadzki. Przed przeprowadzką warto także zgromadzić wszystkie stare gazety i czasopisma w jednym miejscu. Przydadzą się one później do pakowania delikatnych przedmiotów, takich jak wazony czy talerze.

Karton do przeprowadzki - przed złożeniem

Standardowy karton do przeprowadzki z pięciowarstwowej tektury – gotowy do złożenia i wypełnienia np. książkami.

Pamiętaj aby zaklejić taśmą spód kartonu. Dzięki temu podczas transportu nie otworzy się on nagle.

Jeśli przygotowaliśmy już wszystkie niezbędne akcesoria, możemy przystąpić do najistotniejszej czynności, czyli do układania rzeczy w kartonach. Zdecydowanie jest to zadanie czasochłonne, jednakże dobrze spakowane kartony przyspieszą pracę firmy przeprowadzkowej, a nam umożliwią łatwe rozpakowanie się w nowym miejscu. Nie należy zatem pospiesznie pakować się na klika godzin przed przeprowadzką. Mniej potrzebne rzeczy można systematycznie chować nawet na kilka tygodni przez opuszczeniem swojego dotychczasowego mieszkania.

Składanie kartonu do przeprowadzki

Nie wkładaj zbyt wielu ciężkich rzeczy (np. książek) do dużego kartonu. Jest on wtedy bardzo ciężki i trudny do przenoszenia.

Książki włóż do mniejszego kartonu, a duże pudła zostaw na lżejsze rzeczy, np. na odzież, kołdry czy koce.

Pakując rzeczy należy pamiętać o tym, by nie wkładać zbyt wielu ciężkich przedmiotów do jednego kartonu. Wielkie pudło wypełnione po brzegi książkami jest bardzo ciężkie i trudne do przetransportowania. Ciężkie rzeczy pakujemy więc do mniejszych pudełek, a te większe zostawiamy na przykład na odzież czy lekkie kołdry i poduszki. Pamiętajmy także, by nie przepakowywać kartonów, to znaczy nie wkładać do nich zbyt wielu przedmiotów. Pudło nie powinno mieć wypchniętych ścianek i musi zamykać się bez trudu, by nic nie uszkodziło się w trakcie transportu (jest to szczególnie istotna rada, gdy w danym kartonie przewożone jest szkło). Ponadto, gdy przewozimy sprzęt elektroniczny, warto zapakować go do oryginalnych kartonów, jeśli tylko oczywiście takowe posiadamy.

Pakując przedmiot w folię bąbelkową przygotuj kawałek nieco większy, niż pakowany przedmiot.

Owiń szczelnie przedmiot folią bąbelkową. Folię na łączeniach zaklej taśmą klejącą.

Kolejną cenną praktyką jest pakowanie do jednego kartonu rzeczy jednej kategorii, np. sprzętu kuchennego i szczegółowe podpisywanie kartonów. Gdy podpiszemy nasze pudła, nie będziemy musieli otwierać ich, by zorientować się co jest w środku. Ponadto pracownicy firmy przeprowadzkowej od razu będą mogli zanieść dany karton w odpowiednie miejsce, np. szklanki do kuchni. Co więcej, wiedząc że w danym kartonie znajduje się szkoło, ekipa przeprowadzkowa na pewno odpowiednio zabezpieczy go w trakcie transportu i zwróci na niego szczególną uwagę.

Pamiętaj o tym by nie przepakowywać kartonów. Ścianki kartonu nie powinny być wypchnięte.

Po spakowaniu kartonu zaklej górę taśmą klejącą. Nie zapomnij także o dokładnym opisaniu zawartości pudła.

Ostatnią i chyba najbardziej banalną radą jest ta, by nie pakować do kartonów przedmiotów, które są nam potrzebne i które powinniśmy mieć pod ręką. Nie pakujemy więc np. dokumentów i kluczyków do samochodu oraz niezbędnych leków. Wskazówka ta jest naprawdę oczywista, ale w przeprowadzkowym zamieszaniu zapomina się czasem nawet o najbardziej oczywistych rzeczach.

Podsumowanie:
  • Przed pakowaniem trzeba przygotować kartony, taśmę klejącą, folię bąbelkową, stare gazety
  • Warto pakować się spokojnie i systematycznie
  • Nie należy wkładać zbyt wielu ciężkich rzeczy do jednego dużego kartonu
  • Kartony nie powinny być przepakowane, tzn. nie powinny mieć wypchanych ścianek
  • Sprzęt elektroniczny warto zapakować w oryginalne kartony, jeśli takie posiadamy
  • Rzeczy jednej kategorii np. sprzęt kuchenny należy pakować do jednego kartonu
  • Warto szczegółowo podpisywać kartony
  • Nie należy pakować do kartonów przedmiotów niezbędnych – dokumentów, kluczyków, potrzebnych leków
Sprawdź inne porady:

Jak spakować rzeczy do kartonów?
Data publikacji artykułu: 11-02-2012.
Oceny artykułu: 4.5/5 według 2 czytających artykuł.

Komentarze czytelników:

Pomocne infromacje przy przeprowadzce - przez , Kwiecień 14, 2012.
Ocena: 5/5 gwiazdek.
Dzięki informacjom zawartym w poradniku, na temat prawidłowego pakowania kartonów do przeprowadzki, ekipa nie miała problemu ze znoszeniem z czwartego pietra nawet najcieższych kartonów z książkami. W tym roku przeprowadzam się po raz kolejny - tym razem jednak zakupię kartony trójwarstwowe - są sztywniejsze i łatwiejsze w składowaniu.

Kartony do przeprowadzki - przez , Marzec 25, 2013
Ocena: 4/5 gwiazdek.
Artykuł jak najbardziej pomocny, na przyszłość jednak sugeruję przeprowadzajacym się umiar w pakowaniu do kartonów - owszem powinny tam być książki, jednak ich zbyt duża liczba może powodować uszkodzenie kartonu a co za tym idzie zawartości.

OFERTA

Transport pianin

Sprawdź naszą pełną ofertę - realizujemy zarówno usługi przeprowadzkowe jak i transportowe dla klientów indywidualnych oraz firm

KONTAKT

Rutkowski Przeprowadzki ul. Sójki 2, Łódź 91-512
przeprowadzki@przeprowadzki-lodz.pl
42 659 01 17 501 781 201

NASZA FLOTA

Volkswagen 35LT

Ładowność: 3500kg

Wymiary: 4,25/2,22/2,21 m

Kontener przygotowany do relizacji przeprowadzek mieszkań oraz transportu mebli.